ARTYŚCI
POZNAJ TWÓRCÓW PRINTÓW
KAROLINA MALCZEWSKA
Karolina Malczewska – artystka amatorka, specjalistka w portretowaniu nietuzinkowych wizerunków pupili. Tworzę pieski, kotki i inne zwierza, bez względu na ilość kopyt i piór. Czasem maluję słowem i piszę farbą, bo każda ze stworzonych przeze mnie postaci ma co nie co do powiedzenia. Nadaję cechy ludzkie zwierzakom i zwierzęce cechy ludziom. Prace nasycam kolorem, kontrastem i humorem pozbawionym poprawności politycznej. Jednym słowem… czego nie zobaczysz, na pewno doczytasz. A może nawet znajdziesz w mych zwierzach kawałek siebie 🙂
PAWEŁ SZLOTAWA
Paweł Szlotawa – ilustrator i projektant graficzny. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swojej twórczości łączy elementy humoru i gry słownej. Inspiracje czerpie z codziennego życia oraz otaczającej go rzeczywistości. Jego prace charakteryzują się unikatowym, barwnym stylem. Jako artysta konsekwentnie łączy w swojej twórczości profesjonalizm z kreatywną swobodą, tworząc projekty, które są zarówno estetyczne, jak i pełne osobowości. Tworzy ilustracje do prasy i książek oraz plakaty i całe identyfikacje graficzne. Współpracował z McDonalds, Google, Newsweek Psychologie, Muzeum Sztuki w Łodzi czy Wrocławskim Instytutem Kultury.
ANDRZEJ WIETESZKA
Andrzej Wieteszka – specjalizuję się w ilustracji, wielkoformatowych muralach ulicznych i wewnętrznych, plakatach itp. Przez wiele lat kariery zawodowej współpracowałem z wieloma klientami na całym świecie przy projektach murali, ilustracji, projektach czasopism etc. Zajmuję się ilustracją prasową, współpracowałem z wieloma magazynami w Polsce i na całym świecie (The Guardian, Variety, Newsweek, Playboy, Gazeta Wyborcza, Fricote Magazine, Der Spiegel, Maxim i inne). Jako plakacista współpracuje z instytucjami kulturalnymi (Narodowa Opera w Warszawie, teatry, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Opera itp.). Moje plakaty są nagradzane i wystawiane na wielu biennale i wystawach plakatu na całym świecie, ostatnio na najstarszym Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, Seoulu i wielu innych. Jako twórca murali współpracuję z wieloma klientami z branży medialnej i modowej, a także z instytucjami kultury. Projektuję również prace dekoracyjne do wnętrz redakcji, biur, restauracji (m.in. MTV Music Polska, MOXY Hotel, BNP Paribas, MasterCard, Department Stores i wiele innych).
DAWID FRAŃCZAK
Dawid „ObyOby” Frańczak – tatuator oraz fan szeroko pojętego street artu. Jego styl charakteryzuje się graficiarskim sznytem, który obejmuje dynamiczne kontury, splashe, maźnięcia pędzla i markera. W swoich pracach lubi łączyć „naturę z betonem”, stąd też zamiłowanie do scalania złożoności i delikatności kwiatów z surowością miejskich struktur. Projekt wykonany w kolaboracji z Luzonem to „RoseHeart” – w hołdzie jego ukochanej córce Róży.
MALWINA STĘPIŃSKA
Malwina Stępińska – kobieta renesansu o wielu zainteresowaniach i talentach. Ukończyła turystykę i rekreację, dziennikarstwo i komunikację społeczną, UX i Product Design, a także aktorstwo musicalowe. Zobaczyć i usłyszeć ją można podczas występów burleskowego projektu Babylon Breslau, gdzie wciela się w Marvę de Mantis. Uwielbia rysować już od dziecka i jest to jedna z jej ulubionych form wyrażania siebie. Dziewczynka, którą dla nas zaprojektowała dedykowana jest wszystkim marzycielom i myślicielom, którzy lubią chodzić z głową w chmurach oddając się fantazjom.
ADELA MADEJ
Adela Madej – ilustratorka i projektantka graficzna, znana z wyrazistych konturów, mocnych kolorów i stylu inspirowanego kreskówkami. Ukończyła Wydział Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Instytut Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Łączy artystyczną swobodę z kulturową wrażliwością. Tworzy zarówno cyfrowo, jak i analogowo. Współpracowała z markami jak Adidas i Converse, a także wieloma polskimi brandami. Każda jej ilustracja to osobna, lekko przewrotna opowieść z charakterem.
KASIA MITRĘGA
Z grafiką jestem związana od ponad 20 lat. To nie przygoda – to świadoma droga, którą idę z pasją, konsekwencją i niegasnącą ciekawością, a jednocześnie zawód i sposób patrzenia na świat. W mojej pracy szukam emocji i energii. Projektuję, bo inaczej nie potrafię funkcjonować. Typografia to przestrzeń, w której mogę być bezczelna, delikatna, głośna albo całkiem milcząca. Wszystko zależy od tego, jak się tym zagra. Lubię, gdy projekt ma coś do powiedzenia – i robi to wyraźnie, ale z charakterem. Po godzinach? Wciąż jestem estetką, ale w innych przestrzeniach. Uwielbiam ciężkie brzmienia – te, które wibrują w klatce piersiowej i zostają w głowie na długo po wybrzmieniu ostatniego dźwięku. Kocham dobre kino – to, które nie boi się trudnych tematów, mocnych scen i wyjątkowych zdjęć. I jestem molem książkowym. Książki to dla mnie reset, ucieczka i źródło inspiracji. Czytam wtedy, kiedy mogę naprawdę zwolnić – bez pośpiechu, dla przyjemności „CO SIĘ LAMPISZ” to projekt, który wiele mówi o mnie. Jest trochę zadziorny, trochę ironiczny, bardzo kolorowy i typograficznie niepokorny. To nie tylko grafika – to komunikat. Zaczepka. Uśmiech ukryty między krzywiznami liter. „CO SIĘ LAMPISZ” powstało z potrzeby zabawy. Z chęci przekształcenia prostego pytania w coś, co zatrzyma spojrzenie na dłużej. Jeśli lubisz design, który mówi, mruga i prowokuje– dobrze trafiłeś.